7 Günlük Doğu Karadeniz Foto Safari Turu

Tur Programı

Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların Doğu Karadeniz’in eşsiz coğrafyasında unutulmaz deneyimler yaşayacakları bu gezi fotoğraf meraklılarına çok özel anlar sunuyor. Doğu Karadeniz özel bir coğrafyadır, bu bölgeye gelen ve Doğu Karadeniz’in ayrıntılarını keşfeden bir çok kişide bağımlılık yaratan özel bir sihir bulunmaktadır. Bunun yanında Doğu Karadeniz “kadim” halklardan oluşmaktadır. Bu halk doğa ve coğrafya ile bir bütünlük içinde kendi dünyalarında yaşar, sizleri de sorgusuzca bu dünyaya kabul eder. Fotoğraf ağırlıklı turumuzda sizlere bu coğrafyanın inceliklerini, sürprizlerini, heyecanını yaşatacak özel bir etkinlik hazırladık. Haydi Karadeniz’e foto safariye hayatı belgelemeye.. Bu şenlikte siz de var mısınız?

Turun Amacı: Doğu Karadeniz her mevsim farklı renkleri ve doğa görüntülerini saklar kuytularında. Biz de doğanın ve yaban hayatını ölümsüzleştirecek bir belgeleme çalışması başlatmak istedik. Belgeleme için kullanacağımız en iyi araç tabiî ki “fotoğraf” olacaktı. Bir hafta boyunca Doğu Karadeniz’de dağ-taş, dere-tepe gezip fotoğraf safarisi yapacağız. Doğu Karadeniz’in o canlı insanlarını, yeşilin her tonunu, derelerini, sislerini, dağlarını, çiçeklerini fotoğraflayıp belgeleyeceğiz. Tüm bunları yaparken aynı zamanda fotoğraf eğitimleri, doğa ve insan fotoğrafçılığının püf noktalarını öğreneceğiz. Her akşam otelde saydam gösteriler yapmaya çalışacağız. Gün içerisinde çekilen fotoğrafların kritiğini yapacağız.

Program               

1.Gün 24 Temmuz  2016 > Trabzon  – Çayeli  – Çay Bahçesi - Picxala Vadisi Fındıklı
Trabzon’da saat 10.30’da grubu karşılıyoruz. Saat 11.00’de havaalanından yola çıkıyoruz. Sürmene’de geleneksel evlerde fotoğraf molası vereceğiz. Restore edilmiş Memişağa Konağını gezip Rize’ye doğru yol alıyoruz. Çayeli ilçesinde meşhur kuru fasulyecide öğle molamız olacak. Devamında Kenan Amcanın çay bahçesinde gün boyu Çay temalı Fotoğraf çalışmamız olacak. Buradan ayrılarak doğuya doğru yol alıp Fındıklı ilçesine ulaşacağız. Bu gece alternatif turizm alanında başarılı çalışmalar yapan Evrim arkadaşımıza konuğuyuz. Picxala deresinde Bageni Pansiyonda olacağız.

2.Gün  25 Temmuz 2016 > Picxala Vadisi  – Çağlayan Vadisi  – Fırtına Deresi
Bugün dereler günü. Doğu Karadeniz’de Hes belasına en direnişli karşı çıkışı gösteren vadilerdeyiz. Burada dere, çay ve kesme taş dolgulu geleneksel mimari çalışmaları yapacağız. Önce Picxala deresinde başlayacak çalışmalar. Ardından Çağlayan Vadisine geçip devam edecek. Öğle yemeğini Çağlayan’da leziz yemekler ile alacağız. Yemek sonrası rotamız Fırtına Vadisi olacak. Direk Çinciva Köyüne gidip Kırnaklı mahallesine çıkacağız. Sonbahar filminin platosu olan evde ve köyün başka alanlarında çekimler yapacağız. Bir diğer çekim alanımız Goboş köprüsü ve Fırtına Deresi olacak. Akşam bölgenin en güzel pansiyonlarından biri olan Fırtına Pansiyon’da olacağız. Ev sahibimiz pek sanat sever. Ne demek istediğimizi geldiğinizde anlayacaksınız :)

3.Gün 26 Temmuz 2016 > Çat Köyü – Çat  Yaylası - Kito

Yaylalara doğru yükselmeye başlıyoruz. İlk hedefimiz Çat Köyü ve Yaylası olacak. Burada bolca yayla kemer köprü ve çiçek fotoğrafı çekeceğiz. Öğle yemeğini piknik yaparak geçiştireceğiz. Öğleden sonra vakitlice Kito Yaylasına çıkacağız. Artık güzel bir gün batımı, bulut denizi ve hareketli sis hallerinin uygun olması için dua edeceğiz. Akşam Kito Yaylasındayız. İki gece Koçira Pansiyon’da konaklıyoruz. Ev sahibimiz iyi bir fotoğraf meraklısı. Özel bir gösterim ısrarı yaparsak sizleri kırmayacaktır.

4.Gün  27 Temmuz 2016 > Badara Mezrası - Kito
Kito Yaylasının en güzel fotoğrafları sabah çekiliyor. İsteyenlerle saat 05.00'te güne başlayacağız :) Kahvaltı saati olan 08.00'e kadar fotoğraf peşinde olacağız. Öğle yemeğine doğru Badara mezrasına geçeceğiz. Burada yine vadi, yayla ve yerleşim fotoğraflaması yapacağız. Akşam güneşi Kito Sırtından izleyeceğiz.

5.Gün 28 Temmuz 2016 > Konaklar  – Avusor Yaylası 

Kahvaltı sonrası Çamlıhemşin’e doğru iniyoruz. Konaklar mahallesine çıkacağız. Yüz yıllık terk edilmiş Deliemetler konağını fotoğraflayacağız. Patikadan kısa bir yürüyüş yapıp şelale, minik kemer köprü ve bir değirmenin bir arada olduğu alanda fotoğraf çalışması yapacağız. Öğle yemeğini biraz geç olsa da Konaklar mahallesinden Bal filminin çekildiği evde alacağız. Buradan Ayder Yaylası üzerinden Avusor Yaylasına çıkacağız. Konumuz Yayla kadınları. Akşam ışığında bol bol çekim yapacağız. Konaklama Avusor Simge Pansiyon’da.

6.Gün 29 Temmuz 2016 > Avusor – Huser Yürüyüşü  – Huser Yaylası - Ayder 
Avusor Yaylasından aşağıya kısa bir süre araçla ineceğiz. Peryatak Yaylası üzerinden Huser Yaylasına bir geçiş yürüyüşü yapacağız. Gezinin en uzun yürüyüşü bu gün. Zira bu sırt yürüyüşünde Kavron, Kaçkar zirvesi, Altıparmak dağları, Karadeniz sahili, Pokut Yaylası ve daha birçok manzaraya tanık olacağız. Akşam Ayder yaylasına ineceğiz. İsteyenler kaplıca keyfi yapabilecek. Akşam yemeği canlı müzikli bir eğlence ile taçlandıracağız. Son gecemiz ve veda yemeği şeklinde olacak gecemiz :)

7.Gün 30 Temmuz 2016 > Ayder – Tar Deresi - Trabzon
Bugün dönüş günü. Dönüş organizasyonunuzu saat 18.00’den sonra yapmanızda fayda var. Biz grubu 18:00’de yolcu edeceğiz diye planlıyoruz. Eğer daha erken dönmek zorunda kalan katılımcılar var ise uygun olanaklarla hava alanına bırakma şansımız olacak. Bunun yanında tatilini uzatmak isteyen katılımcılar içinde ekstra gün ekleme olanağımız olacak. İstediğiniz kadar Karadeniz’de kalabilirsiniz.

 

Konaklama
1.gece Bageni pansiyon’da kalacağız. Dededen kalma bir evi aslına sadık kalarak pansiyon’a çevrilen keyifli bir mekan. Oldukça estetik. Banyo-tuvaletler ortak.
2.gece, Fırtına Vadisinde okuldan dönüştürülen bir pansiyondayız. Yine ince ruhlu estetik  bir mekan. Banyo Tuvaletler ortak.
3 ve 4. gece Kito Yaylasında Koçira Pansiyon’da olacağız. Önündeki salıncağa binip vadiyi izlemek için bile buraya gidilir. Başkada bir şey demiyoruz.
5.gece Avusor Yaylasında Simge Pansiyondayız. Oldukça keyifli bir çardağı, bahçesi ve misafirperver ev sahipleri ile olacağız.
6. ve son geçemiz Ayder’de evimizde Natura Otelde olacağız. Ama yıkmayın ihtiyacımız var.J

Yolculuk Bilgileri

Doğu Karadeniz gibi Lokal bir bölgede tur yaptığımızdan dolayı ortak bir ulaşım olanağı örgütlememiz olanaksızlaşmaktadır. Dolayısıyla gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak zorundayız. Grupla buluşma saatimiz 10.30'da Trabzon havaalanı ve 11.00'da Trabzon otogar şeklindedir. Toplanma saatine yetişemeyen katılımcılar turun akışına göre bulundukları yerden alınacak ya da gruba kendi imkanlarıyla dahil olacaklardır. Bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı 'uçak'dır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanında karşılanıp, havaalanından yolcu edilirler. Otobüsle veya kendi aracıyla gelenler otogarda karşılanır.

Koşullar

1. Tanımlar
İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nde yer alan;

Bodrum Kalender Otelcilik ve Yatcilik Turizm Seyahat Ltd. Sti.nin sahibi olduğu ve işlettiği www.tatileli.com web sitesini,

Site: www.tatileli.com web sitesini,

Kullanıcı: Site'yi ziyaret ederek ve/veya Site'ye üye olarak sunulan hizmetlerden faydalanan gerçek kişiyi,İş ortakları: TatilEli ile anlaşma yapmış, ürün ve hizmetlerini kullanıcılara bedeli karşılığında Site üzerinden ve Site'de ilan edilen koşullar ile sunmayı kabul ve taahhüt etmiş gerçek yada tüzel kişileri,
ifade eder.

2. Sözleşme Konusu
Site üzerinden sunulan hizmetlerin satın alınması ve kullanılmasına yönelik koşullar işbu
sözleşme ile belirlenmiştir.

3. Genel Koşullar
3.1 TatilEli, Site üzerinden; yurtdışı turlar, yurtiçi turlar, gemi turları, kıbrıs paketleri, oteller, vize hizmetleri ve seyahat sigortası gibi seyahat hizmetleri sunmaktadır. Sunulan hizmetlerin içeriği tamamen TatilEli,’in tasarrufundadır.
3.2 Sunulan seyahat hizmetleri, mevsimselliğe ve kontenjana bağlı olarak zaman içinde farklılıklar gösterebilmektedir.
3.3 Kullanım Koşulları, Site’de sunulan tur programlarının ve satış sonrası imzalanacak paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır ve bağımsız düşünülemez.
3.4 Site’yi kullanan kişiler iş bu Kullanım Koşullarının kabul etmiş sayılırlar.

4. Seyahat Hizmetleri
4.1 Site’de sunulan seyahat hizmetleri kredi kartı ile online olarak anında satın alınabilmektedir.
Ödeme sırasında hesapta aktif Hediye Puan varsa, ödeme tutarından düşülmesi talep edilebilir.
4.2 Satın alınan seyahat hizmetinin kullanılabilmesi için mutlaka rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.
4.3 Site’de sunulan geziler minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi TatilEli,  tarafından iletilecektir.
4.4 TatilEli, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. TatilEli, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
4.5 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
4.6 Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya h,ava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.
4.7 Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

5. Hizmetlerin Satın Alınması
5.1 Site’de sunulmakta olan hizmetler, kredi kartı veya EFT/Havale ile satın alınabilmektedir.
5.2 Taksitli satın alımlarda, hizmet bedeli üzerine bankaların sunduğu oranlara bağlı olarak vade farkı uygulanabilmektedir.

5.3 TatilEli, satın alınan hizmetin ücretinin kredi kartlarından yapılan işlemler kredi kartı ekstrelerinde "  Bodrum Kalender Otelcilik ve Yatcilik Turizm Seyahat Ltd. Sti. Ödeme Hizmetleri" olarak görünmektedir.

6. Hediye Puanlar ve Hediye Puan Kullanımı
6.1 Satın alınan hizmetler için hizmet bedeli üzerinden bir hediye puan hesaplanır. Alışveriş tamamlandıktan sonra hesaplanmış olan hediye puan, bir sonraki alışverişte kullanılmak üzere kullanıcının Site’deki hesabına aktarılır.
6.2 Satın alma sırasında hesabında aktif Hediye Puan olan Kullanıcı'lar, bu tutarın alışveriş tutarı üzerinden indirim olarak düşülmesini talep edebilirler. Bu durum, kullanıcının Site’ye giriş yaparak satın alma yapması durumunda geçerlidir.
6.3 Hediye Puanlar başka Kullanıcı'lara devir edilemez ve nakit olarak talep edilemez.
6.4 Hediye Puanlar sadece Site'de yapılan alışverişlerde indirim olarak kullanılabilir.
6.5 TatilEli, kötü niyetli kullanım tespit edilmesi durumunda verilen Hediye Puanları iptal etme hakkını saklı tutar.

7. İptal ve İade Koşulları
7.1 Site üzerinden satın alınan tur ve geziler için rezervasyon esnasında paket tur sözleşmesi paylaşılmaktadır. İptal ve iade koşulları paket tur sözleşmesinin ilgili maddelerine göre düzenlenmektedir. Genel olarak;
7.2 Promosyonlu veya kampanyalı ürünlerde rezervasyon yapıldıktan sonra kesinlikle iptal etme hakkı bulunmamaktadır.
7.3 Aksi belirtilmemiş ise gezinin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal ve vazgeçme talep etmesi durumunda herhangi bir sebep aranmadan ücretinin tamamı iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize ve sigorta bedelleri iade edilemez. Tüketici, gezinin başlamasına 30 ile 15 gün kala rezervasyonunu mücbir sebepler dışında bir sebeple iptal ederse uçak bileti ücretleri hariç, gezi bedelinin %50'sini, otel rezervasyonlarında ise 1 gecelik otel bedelinin tamamını cayma tazminatı olarak ödemeyi, 15 günden az kalan zamanlardaki iptal taleplerinde gezi bedelinin tamamını TatilEli ’ne cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. 
7.4 Kredi kartına yapılan iadelerde, bankaların çalışma koşullarına bağlı olarak yapılan iadenin karta yansıması 5 işgününü bulabilmektedir.

8. Vize ve Pasaport

8.1 T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile TatilEli’den  temin edilebilecek “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan TatilEli sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
8.2 T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
8.3 Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
8.4 Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
8.5 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
8.6 Vize verilmesi tamamen ilgili konsoloslukların uhdesindedir. Vize Hizmetinin alınması için TatilEli’den talepte bulunulması durumunda TatilEli, vize için gerekli evrakları zamanında konsolosluğa iletmekle yükümlüdür. Konsolosluk tarafından vize verilmemesi durumunda TatilEli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz ve vize ücreti iade edilmez.

9. Mücbir Sebepler
Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, karantina ihtimali, öngörülemez teknik hususlar, uçak gecikmeleri gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Tüketicinin veya birinci derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve ölümleri de tüketici adına mücbir sebep sayılmaktadır. Tüketici söz konusu engellere ilişkin resmi makamlardan aldığı her türlü rapor veya belgeyi TatilEli’ne sunmak durumundadır. Mücbir sebebe istenen sürede belgeleyemeyen veya eksik olarak belgeleyen tüketiciler TatilEli’den herhangi bir talepte bulunamazlar.

10. Kullanıcının Sorumlulukları
10.1 Kullanıcı, Site'yi ziyaret etmekle veya kullanmakla veya üye olmakla, Site'nin kullanılmasına ilişkin bu koşulları okuduğunu, anladığını ve bu koşullarla bağlı olduğunu ve hem bu koşullara hem de Site ile ilgili yürürlükte bulunan tüm kanunlara, yönetmeliklere ve sair mevzuata uyacağını açıkça kabul ve taahhüt etmiş bulunmaktadır.

10.2 TatilEli, Site'de ilan edilir edilmez yürürlüğe girmek üzere, herhangi bir zamanda bu koşullarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kullanıcı'nın, TatilEli  bu koşullarda değişiklik yaptıktan sonra Site'yi kullanmaya devam etmesi, bu koşullardaki değişiklikleri kabul etmiş olduğu anlamına gelecektir.

10.3 Site'de kullanılan her türlü yazılı ve görsel içerik; TatilEli 'nin, İşortakları'nın ve/veya 3. şahısların fikri mülkiyet hakları ile korunmaktadır. Site'de yer alan hiçbir unsur TatilEli'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir ad altında kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve başka mecralarda kullanılamaz.

10.4 Kullanıcı, her ne ad altında olursa olsun Site'nin işleyişini olumsuz yönde etkileyecek kullanım, tersine mühendislik, hacking, robot ve örümcekler ile sitenin içeriğinin kopyalanması, yasadışı amaçlar için kullanılması ve vb yöntemlere başvurmayacağını kabul ve taahhüt ederler. Aksi uygulamalarda, TatilEli yasal haklarını sonuna kadar kullanmayı ve her türlü zararı bu yollara başvurmuş kullanıcılara gayri kabulü rücu etme hakkını saklı tutar.

10.5 TatilEli, Kullanıcı'nın Site'ye üye olurken verdiği ve yaptığı satın alımlar sırasında oluşan bilgileri istatistiki değerlendirmeler, Site'nin geliştirilmesi ve kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi için dilediği biçimde kullanabilir. Kullanıcı, bu bilgilerin TatilEli  tarafından anılan amaçlarla kullanımına onay verir.

10.6 Kullanıcı, Site'ye erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, 3. şahısların bilgisinden uzak tutulması ve izinsiz kullanılmasıyla ilgili hususların tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu kabul eder. Kullanıcı'nın anılan hususlardaki ihmal ve kusurlarından dolayı kendisinin ve/veya 3. şahısların uğrayabileceği zararlar dolayısıyla TatilEli 'nin doğrudan veya dolaylı herhangi bir sorumluluğu yoktur.

10.7 Kullanıcı, kayıt olurken verdiği e-posta adresine aksini talep etmediği sürece TatilEli tarafından sunulan hizmetler ve kampanyalarla ilgili bilgilendirme e-postaları gönderileceği kabul eder. Kullanıcı dilediği zaman bu e-postaları almamak için TatilEli ile bağlantıya geçerek, bilgilendirme listesinden çıkartılmayı talep edebilir.

10.8 Site'nin Gizlilik Politikası, http://www.tatileli.com sitesinde sss  açıklanmıştır. Site'yi ziyaret eden ve/veya üye olan Kullanıcı'lar, Gizlilik Politikası'nı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

10.9 Kullanıcı, işbu sözleşme ile kabul ve taahhüt ettiği yükümlülüklerini ihlâl ettiği takdirde, TatilEli tarafından üyeliğinin iptal edilerek Site'yi kullanmasına son verilebileceğini, satın aldığı hizmetlerin iptal edilebileceğini ve/veya aleyhine hukuki dava veya takip yoluna gidebileceğini kabul eder.

11. Bildirimler
TatilEli veya İşortakları'na yapılacak bildirimlerin yazılı olması gerekmektedir.

12. Yetkili Mahkeme
İşbu sözleşmeden kaynaklanacak ihtilafların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İşbu Sözleşme Kullanıcı tarafından okunarak kabul edilmiş ve yürürlüğe girmiştir.

Sık Sorulan Sorular

• Rezervasyonlarımı İnternetten mi yaptıracağım?
• Dbl Oda Nedir?
• Rezervasyon Yaptığımda Elime Bir Belge Ulaşıyor Mu?
• Rezervasyon Sonrası Kimseyi Aramama Gerek Var Mı?
• Yaptığım Rezervasyonu İptal Edersem Param Geri İade Ediliyor Mu?
• Rezervasyon Yaptığım Zaman Kredi Kartımdan Hemen Para Çekiliyor Mu?
• Rezervasyonumu Erken Yapmamın Ne Avantajı Var?
• İnternetten Kredi Kartı İle Ödeme Yapmak Ne Kadar Güvenli?
• Her Rezervasyonda İstediğim Kadar Taksit Yapabiliyor Muyum?

Rezervasyonlarımı İnternetten mi yaptıracağım?
Evet. Tüm Uçak, Otel ve Tur rezervasyonlarınızı internet üzerinden anında yaptırabilirsiniz. Otel rezervasyonlarında yapmış olduğunuz rezervasyon direkt olarak otele geçilir ve odanız ayırtılmış olur. Uçak rezervasyonlarında anında koltuğunuz ayırtılır ve biletiniz basılır, adresinize teslim edilir. Tur rezervasyonlarınızda yeriniz ayırtılır. Size sadece tatil zamanında orada bulunmak kalır.

Dbl Oda Nedir?
Double oda bir büyük yataklı veya iki tek yataklı iki kişilik oda tipini ifade etmektedir.

Rezervasyon Yaptığımda Elime Bir Belge Ulaşıyor Mu?
Evet. Uçak rezervasyonlarınızda biletiniz adresinize teslim ediliyor. İsterseniz formunuzu size fax veya mail aracılığı ile de ulaştırabiliriz.

Rezervasyon Sonrası Kimseyi Aramama Gerek Var Mı?
Rezervasyonunuzu tamamladığınızda işleminiz onaylanmış olur. Fakat her ihtimalde istediğiniz an bize telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz. Arayabileceğiniz telefon numaramızı iletişim linkinde bulabilirsiniz.

Yaptığım Rezervasyonu İptal Edersem Param Geri İade Ediliyor Mu?
Erken Rezervasyon döneminde yapılan rezervasyonlar kesinlikle iptal edilmemektedir ve kesinlikle tarih ve isim değişikliği yapılmamaktadır. Erken Rezervasyon dönemi harici otellerde ise yaptığınız her rezervasyonun belirli bir iptal tarihi vardır. Ve bu iptal süresi her tesis için değişiklik göstermektedir. İptal süresi aşıldığında ödenmiş olan tutar otellerin kurallarına göre iade edilmemektedir ya da bir kısmı iade edilmektedir. Tur rezervasyonlarında iptal ve para iadesi bulunmamaktadır.

Rezervasyon Yaptığım Zaman Kredi Kartımdan Hemen Para Çekiliyor Mu?
İstediğiniz ödeme seçeneğini seçip Kredi kartınızı girdiğinizde bankaya güvenli bir sorgu gönderilir. Bu sorgu sonucu ödemeniz bankadan onaylandığında kredi kartınızdan tutar çekilir. Taksitli ödemelerde ilk taksit tutarı kartınızdan çekilir. Bazı bankalarda ödeyeceğiniz toplam tutar limitinizden düşülebilir.

Rezervasyonumu Erken Yapmamın Ne Avantajı Var?
Rezervasyonunuzu erken yapmanız tatilinizi garanti altına almanızı sağlar. Rezervasyonunuzu son günlere kadar yaptırmak için beklerseniz istediğiniz otelde oda bulamayabilirsiniz.

İnternetten Kredi Kartı İle Ödeme Yapmak Ne Kadar Güvenli?
İnternetten rezervasyon yapmak en güvenli yoldur. Kredi kartı bilgileriniz bankaya güvenli ve şifrelenmiş olarak ulaşır ve onay alır. Kredi kartınızı hiç kimse göremez ve kullanamaz. Kredi kart numaralarınız hiçbir şekilde kayıt edilmemektedir.

Her Rezervasyonda İstediğim Kadar Taksit Yapabiliyor Muyum?
Evet. Gerçekleştirdiğiniz her rezervasyonda ( Otel, Tur, Uçak ) 12 aya kadar taksit avantajına sahipsiniz. Mesela bir otelde 12 ay peşin fiyatına taksit yapılıyorsa siz o oteli 2 den 12 aya kadar vadesiz olarak alabilirsiniz demektir. Yani taksit sayısını siz belirleyebiliyorsunuz. Eğer bir otelde peşin fiyatına 8 taksit yapılıyorsa o otelde de vade farkı ile 12 aya kadar taksit yapabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olanlar
Trabzon-Trabzon arası bütün transferler, ulaşımlar.6 gece konaklama,6 akşam yemeği,6 sabah kahvaltısı,Programda ilan edilen tüm çevre gezileri,Ören yeri girişleri,Seyahat sigortası,Yürüyüş ve bölge rehberliği.Mustafa Ertekin öncülüğünde fotoğraf rehberliği
Fiyata Dahil Olmayanlar
Trabzon’a kadar olan ana ulaşım, Öğle yemekleri Özel harcamalarınız, Fotoğraf ekipmanı, Rafting, Atv, Jeep Sarafi gibi özel istekler, Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)
Konaklanacak Oteller
1.gece Bageni pansiyon’da kalacağız. Dededen kalma bir evi aslına sadık kalarak pansiyon’a çevrilen keyifli bir mekan. Oldukça estetik. Banyo-tuvaletler ortak. 2.gece, Fırtına Vadisinde okuldan dönüştürülen bir pansiyondayız. Yine ince ruhlu estetik  bir mekan. Banyo Tuvaletler ortak. 3 ve 4. gece Kito Yaylasında Koçira Pansiyon’da olacağız. Önündeki salıncağa binip vadiyi izlemek için bile buraya gidilir. Başkada bir şey demiyoruz. 5.gece Avusor Yaylasında Simge Pansiyondayız. Oldukça keyifli bir çardağı, bahçesi ve misafirperver ev sahipleri ile olacağız. 6. ve son geçemiz Ayder’de evimizde Natura Otelde olacağız. Ama yıkmayın ihtiyacımız var.J