15 Günlük Bodrum Rüyası

Tur Programı

1. Gün Bodrum Karşılama
(Akşam Yemeği Dâhil )
Yolculuğunuzdan sonra Bodrum Milas havaalanından veya Bodrum Otogardan alınıp otelinize transferiniz yapılacaktır. Karşılama yapan acente personelimiz size tur programı hakkında bilgi verecektir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün Balık Tutma Turu
(Açık Büfe Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği)
Sabah 09:00 sularında otelinizden transfer ile başlayacak olan turumuzda gidilecek güzergah önceden belirlenir, gidilecek bölgede bulunan balık cinsine göre balık yemleri ve ekipmanlar hazırlanmıştır. Teknemiz de kaptanımız tarafından ön bilgiler alınarak muhteşem manzara eşliğinde ve akşam balık kovasının dolu halini hayal ederek gezimize başlıyoruz. Balık avlama turumuzda öğle yemeği ücrete dahil ,içecekler extradır.Balık avı için gerekli olta,yem,ekipman tarafımızdan sağlanacaktır. 17.00 sularında turumuz son bulacak ve sonrasında  otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün Serbest Zaman
(Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dâhil )
Erken kalkmak zorunda değilsiniz, gün sizin gününüz. Güneşten bolca yararlanabileceğiniz bugün de şehri keşfe çıkabilir, muhteşem doğal plajda zaman geçirebileceksiniz. Yerli marketleri ve alışveriş merkezlerini ziyaret edebileceksiniz. Plajda dinlenebilecek, seçtiğiniz birçok günlük turlara katılabileceksiniz. Katılabileceğimiz turlardan bazıları şunlardır : Aqua park, dalış turu , balık tutma turu, Jeep Safari, at  safari turu, Türk gecesi, Kos  gibi tercih edebileceğiniz birçok seçenek mevcuttur

4. Gün Jeep Safari Turu
(Açık Büfe Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği)
Sabah 08:45 sularında otelinizden alınarak turumuza başlayacağız . Torba Kavşağında turumuza başlayacağız, Yalıçiftlik,Kargıcık,etrim gezilecek ,yarımadanın dağlık ve ormanlık arazilerinde yapacağımız gezimizde öğle yemeği molası Çamlık 'ta verilecektir .Kargıcık koyunda yüzme molası ve fotoğraf molaları verilecektir .Saat 16.30 sularında Keyifli yolculuk sonrasında otelinize transferinizle gezimiz son bulacaktır.

5. Gün Dring ( Sualtı Dalış) Turu
(Açık Büfe Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği)
Sabah 08.00 08.30 civarında otelinizden alınarak bu turumuza başlayacaksınız. Bodrum limanından hareket eden Dalış teknemizde önce uzman dalış ekibimiz tarafından size bilgilendirme yapılacaktır. İlk kez dalış yapacaklar için ve daha önceden dalış sertifikası olanlar için verilecek önemli bilgi verilecek .

Turumuz saat 10'da, Bodrum'un karşısındaki Karaada'ya 20-25'dk. süren tekne yolculuğu ile başlayacaktır. Bu yolculuk esnasında dalgıçlara gidilen dalış noktası, batıklar ( advanced ve dengi lisanslılar için) ve görebilecekleri sualtı canlıları ile ilgili bilgi verilecektir. Dalış noktasına varıldığında sertifika derecelerine göre gruplara ayrılan dalgıçlara dalış bölgesini gösteren sualtı haritası üzerinden dalış brifingi verilecektir. Daha sonra malzemelerini hazırlayan ilk grup, eğitmen liderliğinde toplu olarak suya inecektir. Sudaki dalgıçlar eğitmen liderin işareti ile su altına inerek keyifli yolculuklarına başlayacaklardır. Sualtına inildiğinde Ege ve Akdeniz'in en renkli balıklarından gün balığı ve gelin balığı dalgıçları karşılar, karagöz, melanur ve hani balığı sürüleri ile selamlaştıktan sonra biraz daha derinlerde yavru orfozlar, akya ve baraküda sürüleri, kayaların altında kırmızı beyaz renkleriyle asker balıklarının meraklı bakışları ile karşılaşılır. Kovuklara gizlenmiş mürenler, kayalarda kamufle olmuş ahtapotlar, şakayıklar üzerinde deniztavşanları, dallara tutunmuş denizatları dalgıçlar tarafından fark edilmeyi bekliyor olacaklardır. Deniz tabanında ve kayalıklarda kabuklu canlılar, süngerler ve sualtındaki tüm yaşam dev ekrandan seyrediyormuşçasına göz alabildiğine uzanacaktır. Dalış sonrasında tekneye çıkıldığında eğitmen dalış liderinin vereceği dalış sonrası brifing ile ilk dalış tamamlanacaktır. Tekne öğle yemeğinden sonra 2. dalış noktasına hareket eder, bu arada dalgıçlar yüzey bekleme süresini tamamladıktan sonra günün 2. dalışı için hazırlanmaya başlarlar.

6.Gün Serbest Zaman
(Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dâhil )
Erken kalkmak zorunda değilsiniz, gün sizin gününüz. Güneşten bolca yararlanabileceğiniz bugün de şehri keşfe çıkabilir, muhteşem doğal plajda zaman geçirebileceksiniz. Yerli marketleri ve alışveriş merkezlerini ziyaret edebileceksiniz. Plajda dinlenebilecek, seçtiğiniz birçok günlük turlara katılabileceksiniz. Katılabileceğimiz turlardan bazıları şunlardır : Aqua park, dalış turu , balık tutma turu, Jeep Safari, at  safari turu, Türk gecesi, Kos  gibi tercih edebileceğiniz birçok seçenek mevcuttur

7.Gün Atv ve Buggy Safari Turu
(Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemeği)
Günde üç ayrı program yapılmaktadır.
Daha önceden acentemiz size saat önerecek ve seçtiğiniz zaman diliminde sizi otelden  alıyoruz  ve  macera ve heyecan dolu bir gezi için parkurumuzun bulunduğu Çamlık Köyüne geliyoruz.  2- 3 saatlik tur sonunda otelimize geri döneceğiz.

8.Gün Tekne Turu
(Açık Büfe Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği)
Bodrum veya Gümbet Limanından çıkışla başlayacak olan tur öncesi otellerinizden teknenin kalkacağı noktaya transfer edileceksiniz ve akşam üzeri saat 18 :00 civarı sona erecek olup tekrar otellerinize transferiniz sağlanacaktır. Öğle yemeğinin ikram edildiği turumuzda Bodrumun incileri olan; Kara Ada, Aspat, Bağla, Camel Beach ve Akvaryum koylarını ziyaret edilip her koyda yüzme molası verilecektir.Kara Adada cildi güzelleştirdiğine inanilan doğal termal su kayaların arasında mağaradan çıkmaktadır. Aspat beach ise geçmiş tarihte türkülere konu olan kaymakam ve Gülsüm ve halilin yaşadığı aşk üçgeninde adı geçen koydur. Bağla doğal güzellikleriyle isim yapmış bir koydur. Camel Beach İsmini develerin varlığından alan bu plajda develerle gezebilirsiniz. Akvaryum ise adını balıklarından ve suyun berraklığından almıştır.çok yakın gibi gördüğünüz denizin dip mesafesi 4-5 metre ve üzeri olabiliyor buna rağmen çok net bir görüntüye sahiptir. Yolculuğumuz 18,00 suları tur sonunda otelimize geri döneceğiz.

9.Gün Aquapark Turu
(Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dâhil )
Bodrum Ortakent'te alan üzerine kurulu Aquapark Dedeman Bodrum, Bodrum'un ilk,Türkiye'nin en büyük su ve eğlence parkıdır.Bodrum aquapark biletlerini firmamızdan temin edebilirsiniz En Heyecanlı tam 24 adet kaydırak bugüne kadar yaşamadığımız heyecanları size yaşatacak! En Eğlenceli Dalga havuzu, çocuk havuzu, fast food restaurantları ve barlar, gündüzleri step, jimnastik, havuz yarışları, animasyonlar , geceleri özel partiler, danslar.

10.Gün Efes Turu
(Açık Büfe Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği)
Efes Bodrum arası yaklaşık 185 km mesafededir.Sabah saat 06:00 da Bodrum'dan kaldığınız otelden alınarak başlayacak Efes'e turunda yaklaşık 1.5 saat sonra Beşparmak Dağlarının büyüleyici manzarası ile Bafa gölü yakınlarında bir restorantta açık büfe sabah kahvaltısı için mola verilecektir.(Kahvaltı ekstradır) Kahvaltının ardından yola devam edilip saat 11:00 civarında Roma ve Yunanlılara ait kalıntıların olduğu Efes gezilecektir. Efes ören yeri gezimiz yaklaşık 2 saat sürecektir. Efes gezisinden sonra şehrin en iyi restoranlarından birinde öğle yemeği molası verilecektir (açık büfe).Öğle yemeği sonrasında dönüş yolunda alışveriş molası verilecektir. Gezimiz yaklaşık 2,5 saat süren yolculuktan sonra saat 19:00-19.30 civarı Bodrum'a varışımızla ve otelinize transferinizle son bulacaktır .

11.Gün Pamukkale Turu
(Açık Büfe Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği)
 Pamukkale ile Bodrum arası yaklaşık 280 km civarıdır. Çeşitli köy ve ormanlık alanlardan geçerek yaklaşık 4,5 saat sürecek olan turumuza saat 6:00 sularında sizi otelinizden almamız ile başlanacaktır. İki saat sonrasında saat 8:00 civarı gurubumuz geleneksel Türk kahvaltısı yapmak için mola verilecektir.(kahvaltı ücreti ekstradır) ve akabinden sonra turumuza devam edilecektir. Denizli'yi geçtikten sonra saat 10:00 civarında tarihi antik kent Hierapolis'i ziyarete başlanacaktır. Burada eski döneme ait antik kalıntıların olduğu kenti gezip tur rehberimizin anlatımından sonra da travertenlere girebilir yada şifalı olduğuna inanılan doğal kaynak havuzunda bulunan tarihi stunların arasında yüzebilirsiniz.(Antik Havuza giriş ücreti ekstradır kişi başı :32 TL ).Hierapolis'teki geziyi tamamladıktan sonra saat 13:00 civarı Pamukkale de bölgenin en iyi restoranlarından birisinde öğle yemeği molası verilecektir. Öğle yemeği ardından gurubumuz saat 15:00 civarı Bodrum'a geri dönüş için hareket başlayacaktır. Yol güzergahında isteğe bağlı alışveriş molası verilecektir. Dört buçuk saat süren yolculuğun ardından saat 20:00 civarı Bodrum'a gelişimiz ve otelinize transferiniz ile gezimiz son bulacaktır.

12.Gün Dalyan Turu
(Açık Büfe Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği)
Dalyan ile Bodrum arası yaklaşık 205 km civarıdır.Sabah saat 06:00 civarı sizi kaldığınız yerden alacağız ve Bodrum'dan Dalyana varmak için yola çıkılacak ,ortalama 3 saat sürecek olan yolculuğumuz size keyif verecektir.Yol güzergahında kahvaltı molası vereceğiz(kahvaltı ücreti ektradır).Dalyan'a varışımızla teknelere binilecek ,10:30 civarında tekneyle önce İztuzu plajına gidilecek ve yaklaşık 1 saat yüzme molası vereceğiz,45 dakika boyunca nehir üzerinde yapılacak gezinin ardından öğle yemeği için tekneye dönülecek ve ardından çevredeki iyi restoranların birinde saat 14:00 civarı lezzetli bir öğle yemeği molası verilecektir.Yaklaşık bir saat süren mola sonrasında tekne ile Kaya mezarlarını görecek ve fotograflarını çekebileceksiniz ardından 15 dakikalık mesafe sonrasında çamur banyosu ve spa'ları ziyaret ve saat 17:30 civarında Dalyan'dan Bodrum'a dönüş için hareket ediyor ve 3 saatlik yolculuktan sonra Tur dönüşünde sizi kaldığınız yere bırakıyoruz.

13.Gün Yürüyüş Turu
(Açık Büfe Kahvaltı  ve Akşam Yemeği)
Sabah 08:45 sularında otelinizden alınarak turumuza başlayacağız .
Yarımadanın Gölkırı mevkiinden Çukurboğazına çıkılır. Buradan Koca Ören ve Evcili Ören üzerinden Gökçeler kalesine gelinir. Buradan Bodruma yürünür. 
Güçlük derecesi: GB 3 
Yürüyüş süresi : 4 saat 
Özellikleri : LELEG EVLERİ + PEDASA -  Parkur yarımadanın geçmiş dönemlerine ait değişik yerleşim örneklerini ve görkemli manzaraları izleme olanağını sunmaktadır.

14.Gün Bodrum Türk Hamam
(Açık Büfe Kahvaltı  ve Akşam Yemeği)
Otelinizden istediğiniz saatte sizi kaldığınız yerden alıp Hamam programına Başlarsınız. Dilediğiniz kadar hamam programından yararlanır ,mutlu bir şekilde (hamam,jakuzi,sauna,kese ve köpük masajı standart paketimize dahildir) tekrar geri otelinize bırakılırsınız.

15.Gün Son Gün Bodrum
(Açık Büfe Kahvaltı Dâhil )
Son gün sabah kahvaltısı sonrası sizleri isteğinize bağlı olarak otogar veya Bodrum havaalanına bırakacağız. Bir başka Tatil Eli  Tur programında görüşmek dileği ile tatilimizi noktalıyoruz

Yolculuk Bilgileri

Koşullar

1. Tanımlar
İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nde yer alan;

Bodrum Kalender Otelcilik ve Yatcilik Turizm Seyahat Ltd. Sti.nin sahibi olduğu ve işlettiği www.tatileli.com web sitesini,

Site: www.tatileli.com web sitesini,

Kullanıcı: Site'yi ziyaret ederek ve/veya Site'ye üye olarak sunulan hizmetlerden faydalanan gerçek kişiyi,İş ortakları: TatilEli ile anlaşma yapmış, ürün ve hizmetlerini kullanıcılara bedeli karşılığında Site üzerinden ve Site'de ilan edilen koşullar ile sunmayı kabul ve taahhüt etmiş gerçek yada tüzel kişileri,
ifade eder.

2. Sözleşme Konusu
Site üzerinden sunulan hizmetlerin satın alınması ve kullanılmasına yönelik koşullar işbu
sözleşme ile belirlenmiştir.

3. Genel Koşullar
3.1 TatilEli, Site üzerinden; yurtdışı turlar, yurtiçi turlar, gemi turları, kıbrıs paketleri, oteller, vize hizmetleri ve seyahat sigortası gibi seyahat hizmetleri sunmaktadır. Sunulan hizmetlerin içeriği tamamen TatilEli,’in tasarrufundadır.
3.2 Sunulan seyahat hizmetleri, mevsimselliğe ve kontenjana bağlı olarak zaman içinde farklılıklar gösterebilmektedir.
3.3 Kullanım Koşulları, Site’de sunulan tur programlarının ve satış sonrası imzalanacak paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır ve bağımsız düşünülemez.
3.4 Site’yi kullanan kişiler iş bu Kullanım Koşullarının kabul etmiş sayılırlar.

4. Seyahat Hizmetleri
4.1 Site’de sunulan seyahat hizmetleri kredi kartı ile online olarak anında satın alınabilmektedir.
Ödeme sırasında hesapta aktif Hediye Puan varsa, ödeme tutarından düşülmesi talep edilebilir.
4.2 Satın alınan seyahat hizmetinin kullanılabilmesi için mutlaka rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.
4.3 Site’de sunulan geziler minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi TatilEli,  tarafından iletilecektir.
4.4 TatilEli, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. TatilEli, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
4.5 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
4.6 Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya h,ava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.
4.7 Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

5. Hizmetlerin Satın Alınması
5.1 Site’de sunulmakta olan hizmetler, kredi kartı veya EFT/Havale ile satın alınabilmektedir.
5.2 Taksitli satın alımlarda, hizmet bedeli üzerine bankaların sunduğu oranlara bağlı olarak vade farkı uygulanabilmektedir.

5.3 TatilEli, satın alınan hizmetin ücretinin kredi kartlarından yapılan işlemler kredi kartı ekstrelerinde "  Bodrum Kalender Otelcilik ve Yatcilik Turizm Seyahat Ltd. Sti. Ödeme Hizmetleri" olarak görünmektedir.

6. Hediye Puanlar ve Hediye Puan Kullanımı
6.1 Satın alınan hizmetler için hizmet bedeli üzerinden bir hediye puan hesaplanır. Alışveriş tamamlandıktan sonra hesaplanmış olan hediye puan, bir sonraki alışverişte kullanılmak üzere kullanıcının Site’deki hesabına aktarılır.
6.2 Satın alma sırasında hesabında aktif Hediye Puan olan Kullanıcı'lar, bu tutarın alışveriş tutarı üzerinden indirim olarak düşülmesini talep edebilirler. Bu durum, kullanıcının Site’ye giriş yaparak satın alma yapması durumunda geçerlidir.
6.3 Hediye Puanlar başka Kullanıcı'lara devir edilemez ve nakit olarak talep edilemez.
6.4 Hediye Puanlar sadece Site'de yapılan alışverişlerde indirim olarak kullanılabilir.
6.5 TatilEli, kötü niyetli kullanım tespit edilmesi durumunda verilen Hediye Puanları iptal etme hakkını saklı tutar.

7. İptal ve İade Koşulları
7.1 Site üzerinden satın alınan tur ve geziler için rezervasyon esnasında paket tur sözleşmesi paylaşılmaktadır. İptal ve iade koşulları paket tur sözleşmesinin ilgili maddelerine göre düzenlenmektedir. Genel olarak;
7.2 Promosyonlu veya kampanyalı ürünlerde rezervasyon yapıldıktan sonra kesinlikle iptal etme hakkı bulunmamaktadır.
7.3 Aksi belirtilmemiş ise gezinin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal ve vazgeçme talep etmesi durumunda herhangi bir sebep aranmadan ücretinin tamamı iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize ve sigorta bedelleri iade edilemez. Tüketici, gezinin başlamasına 30 ile 15 gün kala rezervasyonunu mücbir sebepler dışında bir sebeple iptal ederse uçak bileti ücretleri hariç, gezi bedelinin %50'sini, otel rezervasyonlarında ise 1 gecelik otel bedelinin tamamını cayma tazminatı olarak ödemeyi, 15 günden az kalan zamanlardaki iptal taleplerinde gezi bedelinin tamamını TatilEli ’ne cayma tazminatı olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder. 
7.4 Kredi kartına yapılan iadelerde, bankaların çalışma koşullarına bağlı olarak yapılan iadenin karta yansıması 5 işgününü bulabilmektedir.

8. Vize ve Pasaport

8.1 T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile TatilEli’den  temin edilebilecek “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan TatilEli sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
8.2 T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
8.3 Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
8.4 Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
8.5 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
8.6 Vize verilmesi tamamen ilgili konsoloslukların uhdesindedir. Vize Hizmetinin alınması için TatilEli’den talepte bulunulması durumunda TatilEli, vize için gerekli evrakları zamanında konsolosluğa iletmekle yükümlüdür. Konsolosluk tarafından vize verilmemesi durumunda TatilEli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz ve vize ücreti iade edilmez.

9. Mücbir Sebepler
Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, karantina ihtimali, öngörülemez teknik hususlar, uçak gecikmeleri gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Tüketicinin veya birinci derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve ölümleri de tüketici adına mücbir sebep sayılmaktadır. Tüketici söz konusu engellere ilişkin resmi makamlardan aldığı her türlü rapor veya belgeyi TatilEli’ne sunmak durumundadır. Mücbir sebebe istenen sürede belgeleyemeyen veya eksik olarak belgeleyen tüketiciler TatilEli’den herhangi bir talepte bulunamazlar.

10. Kullanıcının Sorumlulukları
10.1 Kullanıcı, Site'yi ziyaret etmekle veya kullanmakla veya üye olmakla, Site'nin kullanılmasına ilişkin bu koşulları okuduğunu, anladığını ve bu koşullarla bağlı olduğunu ve hem bu koşullara hem de Site ile ilgili yürürlükte bulunan tüm kanunlara, yönetmeliklere ve sair mevzuata uyacağını açıkça kabul ve taahhüt etmiş bulunmaktadır.

10.2 TatilEli, Site'de ilan edilir edilmez yürürlüğe girmek üzere, herhangi bir zamanda bu koşullarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kullanıcı'nın, TatilEli  bu koşullarda değişiklik yaptıktan sonra Site'yi kullanmaya devam etmesi, bu koşullardaki değişiklikleri kabul etmiş olduğu anlamına gelecektir.

10.3 Site'de kullanılan her türlü yazılı ve görsel içerik; TatilEli 'nin, İşortakları'nın ve/veya 3. şahısların fikri mülkiyet hakları ile korunmaktadır. Site'de yer alan hiçbir unsur TatilEli'nin yazılı izni olmaksızın hiçbir ad altında kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve başka mecralarda kullanılamaz.

10.4 Kullanıcı, her ne ad altında olursa olsun Site'nin işleyişini olumsuz yönde etkileyecek kullanım, tersine mühendislik, hacking, robot ve örümcekler ile sitenin içeriğinin kopyalanması, yasadışı amaçlar için kullanılması ve vb yöntemlere başvurmayacağını kabul ve taahhüt ederler. Aksi uygulamalarda, TatilEli yasal haklarını sonuna kadar kullanmayı ve her türlü zararı bu yollara başvurmuş kullanıcılara gayri kabulü rücu etme hakkını saklı tutar.

10.5 TatilEli, Kullanıcı'nın Site'ye üye olurken verdiği ve yaptığı satın alımlar sırasında oluşan bilgileri istatistiki değerlendirmeler, Site'nin geliştirilmesi ve kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi için dilediği biçimde kullanabilir. Kullanıcı, bu bilgilerin TatilEli  tarafından anılan amaçlarla kullanımına onay verir.

10.6 Kullanıcı, Site'ye erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, 3. şahısların bilgisinden uzak tutulması ve izinsiz kullanılmasıyla ilgili hususların tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu kabul eder. Kullanıcı'nın anılan hususlardaki ihmal ve kusurlarından dolayı kendisinin ve/veya 3. şahısların uğrayabileceği zararlar dolayısıyla TatilEli 'nin doğrudan veya dolaylı herhangi bir sorumluluğu yoktur.

10.7 Kullanıcı, kayıt olurken verdiği e-posta adresine aksini talep etmediği sürece TatilEli tarafından sunulan hizmetler ve kampanyalarla ilgili bilgilendirme e-postaları gönderileceği kabul eder. Kullanıcı dilediği zaman bu e-postaları almamak için TatilEli ile bağlantıya geçerek, bilgilendirme listesinden çıkartılmayı talep edebilir.

10.8 Site'nin Gizlilik Politikası, http://www.tatileli.com sitesinde sss  açıklanmıştır. Site'yi ziyaret eden ve/veya üye olan Kullanıcı'lar, Gizlilik Politikası'nı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

10.9 Kullanıcı, işbu sözleşme ile kabul ve taahhüt ettiği yükümlülüklerini ihlâl ettiği takdirde, TatilEli tarafından üyeliğinin iptal edilerek Site'yi kullanmasına son verilebileceğini, satın aldığı hizmetlerin iptal edilebileceğini ve/veya aleyhine hukuki dava veya takip yoluna gidebileceğini kabul eder.

11. Bildirimler
TatilEli veya İşortakları'na yapılacak bildirimlerin yazılı olması gerekmektedir.

12. Yetkili Mahkeme
İşbu sözleşmeden kaynaklanacak ihtilafların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İşbu Sözleşme Kullanıcı tarafından okunarak kabul edilmiş ve yürürlüğe girmiştir.

Sık Sorulan Sorular

• Rezervasyonlarımı İnternetten mi yaptıracağım?
• Dbl Oda Nedir?
• Rezervasyon Yaptığımda Elime Bir Belge Ulaşıyor Mu?
• Rezervasyon Sonrası Kimseyi Aramama Gerek Var Mı?
• Yaptığım Rezervasyonu İptal Edersem Param Geri İade Ediliyor Mu?
• Rezervasyon Yaptığım Zaman Kredi Kartımdan Hemen Para Çekiliyor Mu?
• Rezervasyonumu Erken Yapmamın Ne Avantajı Var?
• İnternetten Kredi Kartı İle Ödeme Yapmak Ne Kadar Güvenli?
• Her Rezervasyonda İstediğim Kadar Taksit Yapabiliyor Muyum?

Rezervasyonlarımı İnternetten mi yaptıracağım?
Evet. Tüm Uçak, Otel ve Tur rezervasyonlarınızı internet üzerinden anında yaptırabilirsiniz. Otel rezervasyonlarında yapmış olduğunuz rezervasyon direkt olarak otele geçilir ve odanız ayırtılmış olur. Uçak rezervasyonlarında anında koltuğunuz ayırtılır ve biletiniz basılır, adresinize teslim edilir. Tur rezervasyonlarınızda yeriniz ayırtılır. Size sadece tatil zamanında orada bulunmak kalır.

Dbl Oda Nedir?
Double oda bir büyük yataklı veya iki tek yataklı iki kişilik oda tipini ifade etmektedir.

Rezervasyon Yaptığımda Elime Bir Belge Ulaşıyor Mu?
Evet. Uçak rezervasyonlarınızda biletiniz adresinize teslim ediliyor. İsterseniz formunuzu size fax veya mail aracılığı ile de ulaştırabiliriz.

Rezervasyon Sonrası Kimseyi Aramama Gerek Var Mı?
Rezervasyonunuzu tamamladığınızda işleminiz onaylanmış olur. Fakat her ihtimalde istediğiniz an bize telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz. Arayabileceğiniz telefon numaramızı iletişim linkinde bulabilirsiniz.

Yaptığım Rezervasyonu İptal Edersem Param Geri İade Ediliyor Mu?
Erken Rezervasyon döneminde yapılan rezervasyonlar kesinlikle iptal edilmemektedir ve kesinlikle tarih ve isim değişikliği yapılmamaktadır. Erken Rezervasyon dönemi harici otellerde ise yaptığınız her rezervasyonun belirli bir iptal tarihi vardır. Ve bu iptal süresi her tesis için değişiklik göstermektedir. İptal süresi aşıldığında ödenmiş olan tutar otellerin kurallarına göre iade edilmemektedir ya da bir kısmı iade edilmektedir. Tur rezervasyonlarında iptal ve para iadesi bulunmamaktadır.

Rezervasyon Yaptığım Zaman Kredi Kartımdan Hemen Para Çekiliyor Mu?
İstediğiniz ödeme seçeneğini seçip Kredi kartınızı girdiğinizde bankaya güvenli bir sorgu gönderilir. Bu sorgu sonucu ödemeniz bankadan onaylandığında kredi kartınızdan tutar çekilir. Taksitli ödemelerde ilk taksit tutarı kartınızdan çekilir. Bazı bankalarda ödeyeceğiniz toplam tutar limitinizden düşülebilir.

Rezervasyonumu Erken Yapmamın Ne Avantajı Var?
Rezervasyonunuzu erken yapmanız tatilinizi garanti altına almanızı sağlar. Rezervasyonunuzu son günlere kadar yaptırmak için beklerseniz istediğiniz otelde oda bulamayabilirsiniz.

İnternetten Kredi Kartı İle Ödeme Yapmak Ne Kadar Güvenli?
İnternetten rezervasyon yapmak en güvenli yoldur. Kredi kartı bilgileriniz bankaya güvenli ve şifrelenmiş olarak ulaşır ve onay alır. Kredi kartınızı hiç kimse göremez ve kullanamaz. Kredi kart numaralarınız hiçbir şekilde kayıt edilmemektedir.

Her Rezervasyonda İstediğim Kadar Taksit Yapabiliyor Muyum?
Evet. Gerçekleştirdiğiniz her rezervasyonda ( Otel, Tur, Uçak ) 12 aya kadar taksit avantajına sahipsiniz. Mesela bir otelde 12 ay peşin fiyatına taksit yapılıyorsa siz o oteli 2 den 12 aya kadar vadesiz olarak alabilirsiniz demektir. Yani taksit sayısını siz belirleyebiliyorsunuz. Eğer bir otelde peşin fiyatına 8 taksit yapılıyorsa o otelde de vade farkı ile 12 aya kadar taksit yapabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olanlar
14 Gece Konaklama  Açık Büfe 14 Sabah Kahvaltısı Açık Büfe  14 Akşam Yemeği 7 Tane Öğle Yemeği Balık Tutma Turu Jeep Safari Turu Dring ( Sualtı Dalış) Turu Atv ve Buggy Safari Turu Tekne Turu Aquapark Turu Meryemana - Efes Turu Pamukkale Turu Dalyan Turu Yürüyüş Turu Bodrum Türk Hamam Rehberlik Hizmeti Programda belirtilen çevre gezileri Lüks otobüslerle ulaşım
Fiyata Dahil Olmayanlar
Müze ve Gezi yeri Girişleri  Otelde ve gezi boyunca alınan Yapılan Ekstra harcamalar. Tur programında Belirtilen Ekstra Turlar, Aktiviteler, Gece Programları
Konaklanacak Oteller
3 Star Can Hotel 4 Star Mavi Hotel 5 Star Azka Hotel